film bernadetta

Do kin wchodzi film Bernadetta. Cud w Lourdes

Do kin wchodzi film „Bernadetta. Cud w Lourdes” – poznaj cud objawień w Lourdes

film bernadetta lourdes okladka

Do polskich kin trafia kolejny film religijny opowiadający niezwykłą historię – to „Bernadetta. Cud w Lourdes” Jeana Sagolsa, który swoją ogólnoświatową premierę miał w 2011 roku, ale jego przesłanie i piękno nadal pozostają aktualne.

cud w lourdes film

Pomiędzy 11 lutego a 16 lipca 1858 roku zaledwie czternastoletnia dziewczynka z prowincjonalnego Lourdes we Francji doznała czegoś niezwykłego – to właśnie wtedy miały miejsce jej cudowne spotkania z Matką Boską w grocie Massabielle, które na zawsze zmieniły nie tylko jej życie, ale również odmieniły oblicze Kościoła. Bernadetta Soubirous, która doświadczyła objawień, stała się główną postacią filmu Jeana Sagolsa, ale widzowie stykają się w nim nie z postacią zdjętą z religijnego obrazka, ale z prawdziwą dziewczynką z krwi i kości.

Za wykreowanie jej przejmującej postaci w dużej mierze odpowiedzialna jest Katie Miran, która w filmie jest prostą i nieco krnąbrną nastolatką. Niezwykłe objawienia, których doznała, nie przysporzyły jej jednak od razu sławy – musiała na początku stykać się z niezrozumieniem i wieloma upokorzeniami ze strony osób wątpiących w jej świadectwo. Wyjątkowy realizm jej postaci oraz uwarunkowań historycznych ówczesnej Francji tworzy emocjonalną historię – aby osiągnąć taki efekt, reżyser sięgnął między innymi do dzieł o. Laurentina, jednego z najbardziej wybitnych znawców tematyki objawień w Lourdes.

Lourdes to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymek w Europie – co roku odwiedzane jest przez ponad 6 milionów pielgrzymów szukających uzdrowienia, pocieszenia, zmiany w swoim życiu i doświadczenia czegoś wyjątkowego. Teraz razem z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes” Jeana Sagolsa historię, która stoi za stworzeniem jednego z największych Sanktuariów Maryjnych, można poznać jeszcze bliżej.

Za główną rolę Bernadetty Katie Miran została uhonorowana na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie W pozostałych rolach zagrali między innymi: Michel Aumont jako Ojciec Dominique Peyramale, Francis Perrin jako Komisarz Jacomet, Francis Huster jako Prokurator Vital Dutour, Gilles Lemaire jako Prevot, Alessandra Martines jako Louise Soubirous, Nicolas Jouhet jako François Soubirous, Alain Doutey jako Dr Dozous. Scenariusz Przygotowali Robert Arnaut, Jean-Michel Di Falco oraz Serge Lascar.

Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” wyświetlany będzie w wybranych kinach od 29 stycznia 2016 roku w ramach akcji „Filmy, które zmieniają życie”. Więcej informacji, w tym listę kin, można znaleźć na stronie internetowej: bernadetta-film.pl. Trailer filmu zobaczysz tutaj: bernadetta-film.pl/trailer/ – koniecznie poleć go osobom, które lubisz 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *