Spór sądowy z wiarą na pierwszym planie

Na temat obrony wiary powiedziano i napisano już niejedno. Ale ta publikacja z pewnością będzie w stanie zaskoczyć pozytywnie wszystkich – w bardzo zgrabny i niezwykle ciekawy sposób przekazano nam bowiem mariaż sprawiedliwości i wiary. Bóg nie umarł 2 – rzecz dzieje się na sądowej sali…

Autorem książki jest niezwykle mądry, obdarzony charyzmą Rite Broocks, który kwestie związane z Bogiem przekazuje nam w bardzo przystępny, niekiedy dowcipny sposób. Do książki dołączony został film wyreżyserowany przez Harolda Cronka.

bóg nie umarł książka

bóg nie umarł książka
Po rewelacyjnym wręcz odbiorze pierwszej części Bóg nie umarł przyszła pora na drugą. Poznajemy oto nauczycielkę, kobietę szczerze i głęboko wierzącą, która nie waha się mówić o Jezusie swoim uczniom. Jednak ta sytuacja, delikatnie mówiąc, nie wszystkim odpowiada, dlatego kobieta trafia na salę sądową. Musi udowodnić, iż jej praktyki z pewnością nikogo nie krzywdzą ani nie obrażają. Jeśli to się nie uda, nauczycielka straci szansę na karierę w swym zawodzie. Jak jednak mówić o Bogu, wierze, potrzebie szukania w życiu czegoś więcej czy wolności sumienia na sądowej sali? W jaki sposób zareagują zebrani słuchacze? Jaki wyrok zostanie wydany?

Wydawać by się mogło, że po ogromnym sukcesie pierwszej części Bóg nie umarł niezwykle trudno będzie stworzyć coś równie fascynującego, niebanalnego, pełnego wzruszeń oraz pięknych, pozytywnych emocji. Jednak twórcom doskonale się to udało.

Książka i film (z polskim lektorem) idealnie sprawdzą się na weekendowe popołudnie czy spędzany w rodzinnym gronie poranek. Kwestię wiary przedstawiono w sposób szalenie interesujący – warto samemu się o tym przekonać! To może być znakomity prezent dla kogoś bliskiego – wszak rozstrzyganie na temat istnienia bądź nieistnienia Boga na sali sądowej z pewnością nie zdarzają się zbyt często. Świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Rzadko mamy do czynienia z podaniem w takiej formie kwestii najważniejszych dla osób wierzących – tutaj jednak forma wybrana została wręcz po mistrzowsku.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu prześladowania pierwszych chrześcijan – warto jednak przekonać się, iż można, nawet nie do końca świadomie, skrzywdzić człowieka wierzącego w inny sposób. Zarówno książka, jak i film powinny znaleźć się w każdym polskim domu!